SMRŠŤOVACÍ TECHNIKA

Diebold ThermoGrip® smršťovací technika

Použitím žáruvzdorných ocelí, které jsou teplotně odolné až do 550° C, je možné upínat smršťováním více než 5000 krát.

Světově chráněná značka ThermoGrip® nabízí následující vlastnosti:

– prostřednictvím indukčního nebo elektrického ohřevu s vysokým rozsahem energie lze provést výměnu nástroje během několika sekund.

– smršťovací upínače ThermoGrip® jsou zhotoveny ze zvláštní teplotně odolné oceli a díky speciálním zušlechťujícím postupům mají obzvláště dlouhou životnost a tvarovou stabilitu.

– proces smrštění je reversibilní (vratný) a libovolně často opakovatelný. Také po více než 5000 použití si udrží smršťovací upínače ThermoGrip® svou původní přesnost obvodového házení, upínací sílu a pružnost.

– do smršťovacích upínačů ThermoGrip® je možné upínat stopky nástrojů jak z HSS tak i z tvrdokovu (HM).

– proces smrštění trvá při použití indukčního smršťovacího zařízení ISG 3200 maximálně 10 sekund

– pouze konec nástroje se zahřeje prostřednictvím tohoto lokálního přívodu tepla s malým ohřevem tělesa upínacího pouzdra a čas ochlazení je pak < 30 sekund.

– smršťovací upínače jsou prováděny s náběhy ke středění fréz pro automatizovaný smršťovací proces. EP382079, EP 830917 jakož i další zahraniční patenty a patentové přihlášky.

Patentovaný kuželovitý náběh ke středění nástroje

Kuželovitým náběhem – viz šipka 1 může být fréza smrštěna bez jakéhokoliv pomocného nastavení. Odlehčením – viz šipka 2 je zajištěno, aby nedocházelo k pnutí při uvolnění smrštění.

Veškeré smršťovací upínače ThermoGrip jsou provedeny s kuželovitým náběhem. Tímto se upínací stopky vystředí a proces smrštění může proběhnout automaticky, bez jakéhokoliv pomocného nastavení..

nástroje i PRO

NEJNÁROČNĚJŠÍ

nejmodernejší technologie

UPÍNÁNÍ

moderní řešení Vaší

VÝDEJNY

DEK TECHNIK spol. s r.o.
Roubalova 13
602 00 Brno

tel.: 543 212 307
fax: 543 212 310

info@dektechnik.cz